Jan 042016
 
Dec 31 2015 r

Michael DeLeon, w lewo, i Greg Bourke 28 kwietnia 2015, w Waszyngtonie (Newscom / UPI / Pete Marovich)

Michael DeLeon, w lewo, i Greg Bourke 28 kwietnia 2015, w Waszyngtonie (Newscom / UPI / Pete Marovich) Burke (prawy jest liderem Scout aż parafii biskup odprawił go). Są razem od 33 lat i służył parafii przez 28 lat.

paula tutaj – dumna lesbijka. I odeszła z Kościoła, ale jestem tak zachwycony, kiedy przy zdrowych zmysłach i duchowe katolików – podobnie jak personel Krajowego Rejestru katolickiego (USA) podtrzymują LGBTI godność. To jest jak Chrystus! Jest to ludzkość (z lub bez religii) w najlepszym wydaniu. Jeśli jesteś prześladowany LGBTI osoba w “chrześcijańskiej homofobicznej” kraju – Odwagi. Bóg / Creator / siła wyższa – Cię kocha! Szczęśliwego Nowego Roku 2016. Artykuł jest w kolorze.

Krajowego Rejestru katolickiego Editorial do końca 2015 r.

Żyjemy przez nich, często trudno jest rozpoznać naprawdę ważne, historia zmieniających się wydarzeń, imprez, które poruszą przyszłych pokoleń ściśle i głęboko. Bardzo prawdopodobne, choć decyzja Sądu Najwyższego USA z 26 czerwca 2015 roku, w  Obergefell v. Hodges  przypadku których stwierdzono małżeństwa homoseksualne konstytucyjne prawo, jest jednym z tych wydarzeń.

“Istota małżeństwa jest to, że poprzez swoją więź trwałego, dwie osoby razem mogą znaleźć inne, takie jak wolność wypowiedzi, intymności i duchowości. Dotyczy to wszystkich osób, bez względu na ich orientację seksualną, “Sprawiedliwość Anthony Kennedy napisał dla 5-4 większością głosów.

Katolicki teolog moralny Lisa fullam uderzył “jak mocno” cztery zasady i tradycje sąd cytowane jako podstawa dla decyzji “echo katolicką naukę o małżeństwie.”

Jako Kościół formułuje odpowiedź do tej nowej rzeczywistości, zasugerowała, “dobry pierwszy krok do przywódców Kościoła byłoby przyklasnąć decyzji Trybunału w świetle jego nakładania z wartościami katolickimi … i wziąć pod uwagę potężnego ducha miłości i zaangażowania ożywiającą lesbijek i małżeństw homoseksualnych, a także proste małżeństw “.

Sąd podzielone, choć odzwierciedla podziały w kraju. Dzień decyzji,  NCR  poinformował, że reakcja polityczna i religijna  prowadził gama z rozpaczy i złości do radości.

E-mail-ad_NCRxmas.jpg
Zamów abonament prezent do KRS, a dorzucimy trochę coś ekstra dla Ciebie!  Dowiedz się więcej.

“Dziś, miłość zwyciężyła i nasz naród stał się bardziej doskonałe zjednoczenie”, napisał Sarah Kate Ellis, prezes homoseksualnego grupy anty-zniesławienie GLAAD. “#LoveWins” Prezydent Barack Obama wpisów.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, abp Joseph Kurtz z Louisville, Kentucky., Zwana decyzja “tragiczny błąd.” Biskup Richard Malone z Buffalo, NY, oświadczył, że jest “zawiedziony”.

Decyzja sądu nie zaskoczy Philadelphia abp Charles Chaput, powiedział. “Zaskoczenie przyjdzie” Chaput nadal “, jak zwykli ludzie zaczynają odczuwać, z pierwszej ręki, i boleśnie, wpływ dzisiejszej akcji na myśli wszystko, co wiedzą o małżeństwa, życia rodzinnego, naszych praw i naszych instytucji społecznych.”

Marianne Duddy-Burke, dyrektor wykonawczy  DignityUSA, z drugiej strony, obchodzony “wzrost sprawiedliwości wyrok ten zapoczątkowuje” i zauważył, że katolicy byli na czele ruchu równości małżeństwa. “Nasze zaangażowanie w wartości miłości, integracji, rodziny, i sprawiedliwości zainspirowały miliony katolików – zarówno proste i LGBT. … To wspaniałe widzieć prawdziwe wartości naszej wiary i naszego kraju potwierdził dzisiaj. “

Między żywiołowość i gorzkiego rozczarowania leży ogromny kompromis, zwykłe dni, która skutecznie Historia wydarzenie zmienia, jak naprawdę zacząć żyć tę nową rzeczywistość.

Pozostaje pytanie, czy w tych dniach będzie bolesne, jak sugeruje Chaput lub, jak Arthur Fitzmaurice, dyrektor zasobów dla Katolickiego Stowarzyszenia dla lesbijek i gejów ministerstwa, powiedział  NCR  26 czerwca “szansę dla nas krok od naładowanej debaty politycznej Do Dialog duszpasterski na tym, co to znaczy być katolikiem i LGBT. “

Zmiana prawa było jednorazowe wydarzenie. Zmiana przychodzi do narodów i wspólnot powoli. W zwykłych ludzi – i jeden ma nadzieję, biskupów katolickich – dowiedział się więcej osób w jednopłciowych małżeństw, sercach i umysłach zmieni. Akceptacja zastąpi strach.

Jedna katolicka para, która może – i nie – opowiadają o korzyściach płynących z małżeństwa osób tej samej płci są Greg Bourke i Michael DeLeon of Louisville. W popełnione w związku od 33 lat (i ożenił się w Kanadzie w 2004 roku), Bourke i DeLeon się przez całe życie praktykujących katolików i aktywnych członków Matki Bożej z Lourdes parafii przez 28 lat. Razem wychowują dwójkę dzieci. Przez wszystkie rachunki, stały się niezbędne dla ich społeczności.

Rozmawiała przez Huffington Post ostatniego marca, tuż przed Sąd Najwyższy wysłuchał w  Obergefell  v.  Hodges, ks Scott Wimsett, proboszcz parafii Matki Bożej z Lourdes, Bourke i Deleon opisane jako “kochany i szanowany. … Widzisz, jak wypadają w. “

Reporterzy spotkali Bourke i Deleon jak ich przyjmowanie zamówień i serwowania posiłków w parafii wielkopostne narybek.

“Oni są po prostu dobrzy ludzie” Wimsett powiedział. “A to niby co w tym wszystkim chodzi, prawda?”

Czas tej historii jest to ważne, ponieważ Bourke i DeLeon były ołowiane powodowie w przypadku Sądu Najwyższego.

Bourke i DeLeon miał ich małżeństwo mimowolnie utopił się w centrum uwagi prawie cztery lata temu, kiedy Bourke stracił pozycję jako skaut przywódca wojsk z powodu swojej orientacji seksualnej. Bourke zgłosił się na ochotnika do oddziału sponsorowanej przez jego parafii przez osiem lat, sześć jako zarejestrowanego lidera. Jego dymisja została szeroko relacjonowane w mediach lokalnych, które doprowadziły parę do wiadomości zespołu prawnego Louisville szuka powodów do zakwestionowania Kentucky równości małżeństwa zakaz.

Bourke i DeLeon zgodził, i, cóż, historia została wykonana. Ale historia się nie kończy.

W lipcu 2015 roku, z małżeństw jednopłciowych prawnej ogólnopolskiej, Boy Scouts of America unieważniła jego zakaz gejowskich liderów dorosłych i Bourke ponownie stosowane do przywództwa z oddziału syna. W sierpniu został ponownie odrzucony, tym razem nie przez harcerzy, ale przez jego parafii.

Kiedy harcerze zniosła zakaz gejowskich liderów dorosłych, to znalazł się przepis umożliwiający sponsorowanych przez kościelne jednostki do wyboru lokalnych liderów w oparciu o nauczanie Kościoła. Bourke dowiedział się, że Louisville Kurtz polecił pastorów, aby kontynuować zakazu liderów gejowskich w oddziały parafialne.

“Moje serce jest złamane, że mój Kościół będzie się teraz przedstawić barierę moim powrocie do mojej jednostki Boy Scout” Bourke napisał na swojej stronie na Facebooku.

Bourke i DeLeon szczęście się, że są one tylko parafianie i wolontariuszy. Ich życie nie zależy od Kościoła instytucjonalnego. W 2015 roku co najmniej 10 pracowników Kościoła w Stanach Zjednoczonych straciło pracę z powodu orientacji seksualnej. W prawie wszystkich przypadkach były one długoletni pracownicy, którzy byli głęboko przestrzegane przez swoich szkolnych i parafialnych wspólnot. W większości przypadków ich orientacji, a nawet ich partnerzy byli znani przez społeczność. Oni doświadczyli żadnych trudności, dopóki nie wszedł małżeństw cywilnych.

NCR  jest już na płycie opowiadają do polityki kadrowej kościelne, które zapewniają, że pracownicy mogą zawierać małżeństw cywilnych prawnych, bez strachu przed utratą pracy.


Podobne:  Redakcja: Małżeństwo gejów nie powinno być przeszkodą pracy


Dzisiaj zajmiemy się bardziej fundamentalną kwestię: Jak my, jako Kościół żyje z naszych gejów, lesbijek i transseksualistów braci i sióstr? Jesteśmy obok czasie “Kochaj grzesznika” frazesów.

Niektórzy przywódcy katoliccy wyrazili chęć, aby znaleźć drogę przez ten czas zmian, uznając, że wszystkie zmiany są trudne. Biskup Grzegorz Hartmayer z Savannah, GA., Wezwał spokój i uprzejmość po decyzji czerwiec 26, potępiając wcześniej “język jadowite lub podłe zachowanie wobec tych, których opinie różnią się od naszych.” Zauważył, że decyzja “jest przede wszystkim deklaracja praw obywatelskich i nie redefinicji małżeństwa jako Kościół naucza “.

Chicago Arcybiskup Blase Cupich wezwał do “dojrzałych i pogodnej refleksji, jak iść do przodu razem”. Zauważył, że mądrość Kościoła katolickiego jest “zakorzeniony w wierze i szeroki zakres ludzkiego doświadczenia”. Zacytował Katechizm Kościoła Katolickiego, że osób homoseksualnych “powinni być traktowani z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Każdy oznak niesłusznej dyskryminacji w odniesieniu do nich należy unikać “kontynuuje.:

Ten szacunek musi być rzeczywisty, a nie retoryczne, i zawsze odzwierciedla zaangażowanie Kościoła do towarzyszące wszystkim ludziom. Z tego powodu Kościół musi rozszerzyć wsparcie dla wszystkich rodzin, bez względu na ich sytuację, uznając, że wszyscy jesteśmy krewni, podróżując przez życie pod czujnym straży kochającego Boga.

Odblaskowe ten czas zmian, Cupich ma swoje wyzwania. Archidiecezja Chicago jest przedmiotem dwóch skarg z Illinois Department Praw Człowieka i federalnych Równe szanse zatrudnienia Komisji dotyczącego nieuzasadnionego zwolnienia względu na orientację seksualną.

Bourke i DeLeon są symbolem tego wielkiego wyzwania stojące przed Kościołem dzisiaj, ponieważ zmusza nas do nie zapytać, jak będziemy żyć hipotetyczną sytuację, ale jak będziemy żyć z Gregiem i Michała. Dają ciało do abstrakcji.

Odpowiedzi Kościół jest dające teraz są zdezorientowani, nierówne i często okrutne. Greg i Michael – i wiele lesbijek i gejów, transseksualistów katolicy – zasługują na coś lepszego.

Na ich historyczne role powodów w  Obergefell  v.  Hodges  i ich wierne świadectwo publicznego jako homoseksualnych katolików, możemy wymienić Greg Bourke i Michael DeLeon  NCR osób jest w roku, w 2015 roku.

 Leave a Reply

(required)

(required)