Apr 272016
 
آور 27 سال 2016
به این امتیاز دهید

e9hyHkaRFZdDV_jLZuTS6lEype7b7t8Hytl1IpTPN6X0btvaALuf6zd3EdgxA0YNMbvXd9jgGyILvlH-6Qg8Ugکابل، افغانستان  2016 نویسندگان میرویس هارونی و  احمد مسعود

مانند بسیاری از نوجوانان، 19 ساله نگین Ikhpolwak از کونار در شرق افغانستان را دوست دارد موسیقی است، اما تعداد کمی از مردم از سن او به عنوان به شدت مبارزه کرده اند به دنبال علاقه خود را در برابر دشمنی خانواده و تهدیدات.

نواختن آلات در طول دوره حکومت طالبان در افغانستان، و حتی امروز آشکار ممنوع شد، بسیاری از مسلمانان محافظه کار در بسیاری از اشکال موسیقی اخم.

e9hyHkaRFZdDV_jLZuTS6hns38VKO3_VuNoFWpfLTf5fI-uhjmVKSwRlsJ9jbZv1-B-1hSYXqVHebEQDHV-xog

 

نگین اولین گام خود را در زمان یادگیری پیانو در مخفی، نهایت قبل از افشا فعالیت او را به پدرش کرد. او را تشویق، اما واکنش از بقیه خانواده پشتون محافظه کار او دشمن بود.

او گفت: “به غیر از پدر من، همه در خانواده است در برابر آن،”. “آنها می گویند، چگونه می توانید یک دختر پشتون پخش موسیقی؟ به خصوص در قبیله ما، که در آن حتی یک مرد حق ندارد به انجام آن ندارد. ”

در حال حاضر در یک یتیم خانه در کابل پایتخت افغانستان زندگی می کنند، نگین منجر ارکستر زهره، مجموعه ای از 35 زن در موسسه ملی افغانستان برای موسیقی است که نقش هر دو آلات موسیقی غربی و افغان.

وقتی او به خانه در سفر اخیر رفت، عموها و برادران او را تهدید به ضرب و شتم او برای یک ظاهر انجام در تلویزیون، و او مجبور به بازگشت به کابل در روز بعد.

او گفت: “در مقایسه با زنان در خارج از افغانستان، ما احساس می کنیم در یک قفس هستند.”

در یک کشور بدنام بین المللی برای محدودیت های سختی بر زنان در بسیاری از مناطق زندگی، داستان نگین برجسته، دو چالش.

e9hyHkaRFZdDV_jLZuTS6rYh6n61fgB-ToHd16gYT3gU5TJfvYhAs24jeQWpaq4VXjwNC6ewasrDU-peEinNww“تشکیل ارکستر یک دستاورد است، گفت:” احمد ناصر سرمست، یک موسیقی شناس که به خانه از استرالیا پس از سقوط طالبان بازگشت برای کمک به در سال 2010 پیدا شده است موسسه ملی موسیقی.

او گفت، در حالی که کودکان در مدرسه حمایت از پدر و مادر خود دارند، آنها اغلب فشار خانواده گسترده تر خود و همچنین از مقامات مذهبی روبرو هستند.

او گفت: “شجاعت از دختران نشسته در ارکستر و رهبری یک هادی زن جوان یک دستاورد برای افغانستان است.”

e9hyHkaRFZdDV_jLZuTS6uvUjhvIdS0CAhpHQz9yyPtZ3EUfIZZxGKJLx5SLKKUgcD57Yrr4m0U3PfFiZuo59Qبرخی از زنان می گویند بستگان خود افتخار از دستاوردهای خود هستند، اما آنها سوء ظن از دیگران، و همچنین ارعاب روبرو هستند.

“وقتی که من آلات موسیقی من با من، مردم صحبت های زیادی پشت سر من، گفت:” مینا، ترومپت در ارکستر، که مادر یک پلیس زن در شهرستان شرقی جلال آباد است.

“بسیاری از مشکلات امنیتی وجود دارد، و اگر ما رفتن از یک مکان به مکان دیگر با ابزار ما، پس ما باید به رفتن با ماشین،” او اضافه شده است.

خطرات در انتظار اجرا در افغانستان به طرز وحشیانه ای در سال 2014 تأکید شد، که سرمست نزدیک بود که یک بمب گذار انتحاری که خود را در طول نمایش در یک مدرسه فرانسوی اجرا در کابل منفجر کرد کشته شد.

او دلسرد شده است، با این حال. تشکیل ارکستر دختران بهترین پاسخ به افراط گرایان بود، او گفت، افزود که مدرسه در تلاش بود برای کمک به نگین ادامه تحصیل، با وجود مشکلات خانواده.e9hyHkaRFZdDV_jLZuTS6kpQJI_8zBDdMseGNIZGaeOn9PjnOtyzeKSUhh23xgF8xIQ8AuB5zj7dQBIzkh08qw-1

نگین به شدت مصمم به ادامه در یک مسیر است که او حس جدیدی از هویت داده است.

او گفت: “من که نگین نیست.” “من شده اند که منجر این ارکستر به مدت شش ماه در حال حاضر، و رهبری طول می کشد بسیاری از تلاش.”

او آماده است به ترک خانواده اش پشت به خاطر موسیقی او، او گفت، اگر چه، در افغانستان، خانواده به حس ترین مردم از موقعیت خود را در جهان بسیار مهم است.

“من هرگز شکست را قبول کرد.” “من برای پخش موسیقی ادامه خواهد داد. من احساس نمی امن است، اما زمانی که مردم من را ببینید و بگویید، “که نگین Ikhpolwak است، که به من می دهد انرژی است.”

ارسال شده از اینجا.

 Leave a Reply

(required)

(required)