Oct 162013
 
اکتبر16،2013

 

تصاویر-2

“خواهران” در حال انجام آن را برای خود
و دیگران!

زنان در عربستان سعودی باید تا سال 2015 صبر کنید به منظور رای دادن و رانندگی. این امتیازات از پادشاه می آیند، اما آنها نیز آنهایی که محدود کننده هستند. یک زن باید با یکی از اعضای خانواده تان رانندگی کنید.

منبع:
الجزیره

در فلسطین، جمعیت جمع آوری به تماشای “خواهران سرعت” نژاد در خیابان های خدا در کرانه اشغالی غرب. این یک روز جمعه است و آن است که صبح زود هنگامی که این چهار زن، اولین تیم مسابقه تمام ماده در خاور میانه که سوق صحنه مسابقه نسکار فلسطینی را به کانون توجه بین المللی در حالی که شکستن کلیشه کمک کرده اند.

در آغاز به انتظارنشسته بودند تا خودرو: Volkswagens، پژو، BMWs – وسایل نقلیه روزمره نجات تکمیل نشده می باشید فضای داخلی، موتورهای souped کردن، و کار بدن از جمله عکس برگردان بزنید پنجره یاسر عرفات و پرتره از رانندگان سوار در مقابل گنبد از سنگ در بیت المقدس.

جمعیت کثیری از طرفداران در اطراف خواهران سرعت، یک گروه از زنان متشکل از به جمع آوری بتی Saadeh ، نور داود ، مونا Ennabو Marah Zahalka . این تیم در سال 2009 با کمک کنسولگری بریتانیا در اورشلیم تشکیل شد و به عنوان یک داستان موفقیت در یک منطقه است که چند دیده می شود.

بتی گفت: “این دیوانه، عشق ما در فلسطین”، نما در کنار ماشین او با موهای بلوند بزرگ، آرایش، رنگ ناخن، لب براق، و مسابقه کت و شلوار قرمز روشن است. “این یک برکت و رحمت بوده است.”

توجه از تماشاگران را تبدیل به آهنگ به عنوان آنها اعلام راننده بعدی بیش از بلندگو. ماشین با کلمات “دختران سفید” در سراسر اینچ سمت ناخوانا تا شروع به شروع تست سرعت – مسابقه به پایان رسیده فردی از طریق یک دوره بسته. راننده سرعت از طریق آن، بافی را از طریق مخروط، دست خوش پیشامد میشه دور می زنند، پس از آن نژادها به عقب به سمت خط شروع، از پشت سر گذاشتن یک ابری از دود.

این چهارمین پنج رویداد مسابقه خیابانی است که مسابقات قهرمانی فلسطین را تشکیل می دهند، با نهایی در جریکو در تاریخ 15 نوامبر برگزار می شود، است.

سیاست هویت

این نوع از محدودیت ها مانع از رانندگان با بانک شناسه غربی از مسابقات در سایر نقاط جهان، از جمله اسرائیل است. قانون اسرائیل فلسطینی ها با صفحات سبز منع رانندگی در سرزمین اسرائیل، و حتی عبور به اردن، تنها کشور دیگر که در آن روروک مخصوص بچه ها بانک غرب می تواند به رقابت، دشوار است.

اسرائیل سیستماتیک بسته بانک غرب، به اوج خود رسید در ساخت و ساز سد جداسازی است که دهانه تقریبا 500km، عمدتا در داخل خط آتش بس 1967 – به شدت محدود کردن سفر فلسطینی به اسرائیل و اورشلیم. شهروندان اسرائیلی از ورود به منطقه محدود شده است، 18 درصد از سرزمین های فلسطینی است که تحت نظارت و کنترل کامل فلسطین.

نور، تنها خواهر سرعت با یک ID اسرائیلی، چالش هنگامی که مسابقه در اسرائیل مواجه شده است.

“من تنها مسابقه فلسطینی در برابر شش دختران اسرائیلی بود. آنها نمیخواستند یک فلسطینی به آن را – آنها به من توهین، سعی کردم به من دلسرد، انجام همه آنها می تواند به وضعیت دشوار. سپس به رام الله همان بود. من بسیاری از انتقاد از فلسطینی ها برای مسابقه در اسرائیل، حتی اگر من آن را روشن من برای فلسطین مسابقه بود ساخته شده است.

“این مشکل این است: همه چیز شما می خواهید به انجام این کار شامل سیاست … بیایید فقط در مورد آن را فراموش کرده و بازی های ورزشی. اما این آسان نیست. به عنوان یک مسابقه دهنده در فلسطین سیاسی است. در حال زنان … در اینجا است که سیاسی است. ”

آیکون های ورزشی

امروز خواهران سرعت آیکون های در جهان ورزشی فلسطینی هستند. با این حال، سیاست جنسیتی همواره بخشی از داستان خود: مرور جامعه محافظه کار فلسطینی و رقابت در ورزش است که به طور سنتی توسط men.Mona، مسابقه اولین و تنها زن برای مدتی نزدیک به سه سال، تحت سلطه گفت که او شروع به مسابقه غیر قانونی در سال 2004.

در حالی که تمام زنان حمایت خود را از طرفداران و خانواده ها صحبت می کنند، فشار اجتماعی تا به ترکیب این تیم مسابقه در طول سال ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

این گروه در سال 2010 هشت نفر رسیده است، اما امروز تنها چهار باقی می ماند. برخی از ازدواج و یا به دلایل دیگر متوقف شده است.Qaddoura، گفت: “در این جامعه با ازدواج، تعهد به خانه، فرهنگ به خودی خود می تواند آن را دشوار برای ماندن در ورزش.

همانطور که بتی آن را قرار داده است: “طرفداران ما باور نکردنی است و همیشه بوده اند. این بدان معنی است تا حد زیادی به این دوری آمده اند، به شکستن موانع مانند این، برای ارائه یک هویت های مختلف به زنان فلسطینی از آنچه در رسانه ها به تصویر کشیده می شود. ”

مسابقه همچنین می توانید یک وسیله مقاومت و خروجی باشد. “ما [فلسطینی] ارزش آزادی ما و این چیزی است که رانندگی است به من، گفت:” مونا.

“هنگامی که من درایو من احساس می کنم آزاد از فشار زندگی، از اوضاع اجتماعی و سیاسی، از همه چیز. این چیزی است که این مورد برای هر یک از ما رانندگان است. ”

این تیم، که در حال حاضر کلیشه در یک جامعه مردسالار را شکسته است، شکستن توسط به استقبال سحر Jawabrah، اولین عضو خود را به پوشیدن حجاب ، یا روسری اسلامی. ایمنی آگاه، او را پوشش می دهد حجاب با کلاه ایمنی در هنگام مسابقه است. اما زنانی که رانندگی اتومبیل های مسابقه در تمام محله تحسین شده نیست. با مسابقه اتومبیل رانی را در حال رشد در محبوبیت در سراسر جهان اسلام، برخی از روحانیون مسلمان آن را برای بیهوده و بیمعنی بودن و غیر اسلامی و توبه نکردن، محکوم شده است. دیگران آن را حرام ، و یا با توجه به قوانین اسلامی ممنوع است.

نظر پائولا:  من نه تنها می تواند کمک به فکر آهنگ خواهر اشاره گر، “خواهران انجام می دهند آن را برای خود” و در این مورد، من ممکن است برای دیگر خواهران اضافه کنید.

 Leave a Reply

(required)

(required)